Portal_background_image

برگزاري جلسه بررسي نقش فضاي سبز در كنترل آلودگي هوا

جلسه بررسی نقش فضای سبز در کنترل آلودگی هوا ، آب و فاضلاب و خاک در شهرها با حضور حمیدرضا نوازنی مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری، مدیرکل منابع طبیعی و جمعی از کارشناسان فضای سبز شهراریهای استان برگزار شد.

 

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری در حاشیه جلسه بررسی نقش فضای سبز در کنترل آلودگی هوا ابراز داشت: در این جلسه دو موضوع مهم در رابطه با پالایش هوا و بهبود محیط زیست شهری مورد بررسی قرار گرفت و بر نقش فضای سبز در پالایش هوا و طراوت و شادابی و آراستگی محیط زیست شهری، نگهداری و توسعه فضاهای سبز بعنوان تلطیف کننده و زیبایی محیط شهری تاکید شد .

حمیدرضا نوازنی افزود: در ادامه ضرورت سازگاری گونه های گیاهی با شرایط کم آبی کشور و کاشت درختان بادوام و کم آب در سطح شهر و بهروری بیشتر از فضاهای سبز شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی عنوان داشت: در این جلسه بر ضرورت تغییر رویکرد شهرداریها و سایر نهادهای ذیربط نسبت به کارکردهای فضای سبز و انتخاب گونه های مثمر و کم آب و جایگزینی آنها در طرح های فضای سبز تاکید شد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: برخی از شهرداریهای استان از جمله شهرداری مهاجران و نراق در زمینه جایگزینی گونه های مثمر و کم آب و گیاهانی که مصرف دارویی دارند در ایجاد فضاهای سبز شهری پیشگام هستند و در این جلسه مقرر شد سایر شهرداریها نسبت به بازبینی روشهای کشت گونه های گیاهی منطقه تحت مدیریت خود اقدام و با رویکرد توسعه فضای سبز سازگار با منطقه و همچنین استفاده از گیاهان دارویی که علاوه بر پالایندگی هوا ؛ بعنوان منابع درآمدی پایدار برای شهرداریها نیز محسوب می گردند، در جهت اصلاح فضای سبز شهری اقدام نمایند.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها