Portal_background_image

برگزاري جلسه شوراي هماهنگي ترافيك استان مركزي

جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور شهردار کلانشهر اراک، مدیرکل دفتر فنی استانداری، روسای پلیس راه و راهور استان، معاون فرماندار شهرستان اراک و سایر اعضا برگزار شد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در پایان این نشست و در جمع خبرنگاران ابراز داشت: امروز جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان را داشتیم و در این جلسه طرح جامع ترافیک شهر اراک توسط مشاور مربوطه ارائه گردید.

مهدی زندیه وکیلی ادامه داد: این طرح قبلا در سال 1386 تهیه و پس از طی مراحل قانونی در سال 1389 به تصویب رسیده بود ولی اخیرا مورد بازنگری قرار گرفته که امروز طرح بازنگری آن در جلسه شورای ترافیک استان مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: براساس نظر اعضای شورا ، برخی از مباحث مهم مربوط به آلودگی هوای شهر اراک، در طرح بازنگری لحاظ نشده بود و به همین دلیل و اینکه بطور همزمان طرح جامع توسعه و عمران کلانشهر اراک بعنوان طرح بالادستی آن در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور در حال رسیدگی است، مقرر شد که طرح بازنگری ترافیک شهر اراک به کمیته فنی شورای ترافیک استان عودت گردد تا پس از اصلاحات لازم و هماهنگی با طرح جامع اراک تهیه و مجددا در شورای ترافیک استان مطرح گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی به سایر دستورکارهای جلسه شورای ترافیک استان اشاره کرد و گفت: یکی از موارد تاثیر گذار در کاهش سوانح رانندگی برون شهری، وجود توقفگاه های بین راهی است که در این جلسه مقرر شد که با همکاری فرمانداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در محور های اصلی هر شهرستان حد اقل یک توقفگاه ایجاد گردد.

زندیه وکیلی اظهار داشت: موضوع دیگری که در این جلسه مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت، بحث حمل و نقل عمومی شهر اراک و ایستگا های اتوبوس بود که قبلا براساس یکی از مصوبات طرح جامع ترافیک ، ایستگاه های مذکور به محلهای دیگری منتقل شده و تاکید شده بود که توقف اتوبوس ها در مرکز شهر نباشد ولی متاسفانه در یک مقطعی شهرداری اراک بدون مجوز شورای ترافیک ، طرح مصوب را اجرا نکرده و اقدامات دیگری صورت گرفته که مشکلاتی را برای ترافیک مرکز شهر ایجاد کرده است.

رئیس شورای هماهنگی ترافیک استان مرکزی ضمن تاکید بر انجام کلیه امور جزعی و ترافیکی با مصوبه شورای ترافیک افزود: در خصوص جابجایی ایستگاه های اتوبوس در شهر اراک، مقرر شد که شهرداری ظرف 20 روز نواقص مورد نظر را برطرف نموده ، ایستگاه های اتوبوس را از مرکز شهر به سایر نقاط منتقل نماید .

زندیه وکیلی هدف از بازنگری طرح جامع ترافیک شهر اراک را توجه به شاخص های کاهش آلودگی هوا دانست و ابراز امیدواری کرد: با تصویب طرح جامع توسعه و عمران کلانشهر اراک در شورایعالی معماری و شهرسازی ایران که برای تهیه و اجرای طرح های پایین دستی خیلی تعیین کننده است، طرح جامع ترافیک شهر اراک  مورد بازنگری ، تصویب و اجرایی گردد.

گفتنی است که موضوع سرعت کاههای موجود در شهر اراک و حذف بعضی از این سرعت گیرها در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان مطرح شد و معاون عمرانی استاندار ضمن تاکید بر حفظ جان شهروندان بعنوان مهمترین شاخصه ترافیکی، عنوان داشت: شهرداری ها بایستی استفاده از خطوط عابر پیاده و نصب چراغ راهنما و دوربین های ثبت تخلفات را در دستور کار خود قرار دهند و امکان عبور ایمن از خیابانها و میادین را برای شهروندان عزیز فراهم نمایند.

  

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها