Portal_background_image

برگزاري پنجمين جلسه كارگروه طرح كاهش آلودگي هواي كلانشهر اراك

پنجمین جلسه کارگروه طرح کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک به ریاست فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی و حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع، مديركل دفترفني استانداری و ساير اعضاي اين كارگروه در محل استانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري مركزي با اشاره به دستاوردهای سفر كاروان تدبير و اميد به استان در حوزه زیست محیطی، ابراز کرد: طي جلساتي كه قبل از انجام سفر در تهران داشتيم توانستيم دغدغه مردم در زمينه آلودگي هواي اراك و تاثيرگذاري تالاب ميقان در تلطيف يا آلوده كردن هواي شهر اراك را به هيات دولت انتقال داده و در اين سفر پربار تصميماتي توانستیم مصوبات بسیار خوب و ارزشمندی را در زمینه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک به عنوان یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور داشته باشیم كه از جمله انجام اقدامات بيولوژيکي جهت بيابان زدايي در تالاب ميقان است که تأثير بسزايي در کاهش آلودگي هواي شهر اراك خواهد داشت.

عزيز فيلي ابراز کرد:در سفر رئیس جمهوری به  استان مرکزی برای انتقال واحد آندسازي شرکت آلومينيوم سازي به خارج از شهر اراک  300 میلیارد تومان  اعتبار در نظر گرفته شد که با اكيد رئيس جمهور  باید ظرف مدت دو سال اين جابه جايي  انجام شود.

وی ادامه داد: اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای خريد80 دستگاه اتوبوس جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل شهري اراك نیز از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی بود که در اختیار شهرداری کلانشهر اراک قرار مي گيرد.

جانشين رئيس كارگروه طرح كاهش آلودگي هواي اراك گفت:  تخصیص 53 ميليارد تومان اعتبار براي تکميل باند دوم کنارگذر شمالي اراک و تقاطع هاي غير هم سطح آن از دیگر مصوبات این سفر است که تکميل اين کنارگذر مي تواند 20 درصد در کاهش آلودگي هواي اراک تاثير داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت: بر اساس دستور رئیس جمهور تمام سوخت نیروگاه شازند اراک باید از گاز طبیعی تامین شود و فرمانداري شهرستان اراك و شرکت گاز نیز بايستي راهكار تامين سوخت گاز براي این نیروگاه را با جديت پيگيري و عملياتي كنند.

وي افزود: واگذاري 700 هکتار زمين توسط راه و شهرسازي و جهاد كشاورزي به شهرداري اراك براي ايجاد فضاي سبز در اطراف شهر (دره سيبک، دره گردو و نواحي اطراف جاده فراهان) از ديگر مصوبات اين سفر بود كه وزارت راه و شهرسازي و سازمان جهاد کشاورزي موظف اند، اراضي مورد نياز را جهت اجراي طرح مذكور هر چه سريعتر به شهرداري تحويل دهند.


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها