Portal_background_image

برگزاري چهارمين جلسه شوراي هماهنگي ترافيك استان مركزي

چهارمین جلسه شوراي هماهنگي ترافيك به ریاست حمیدرضا نوازنی مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مرکزی و با حضور رئیس پلیس راهور و پلیس راه و ساير اعضا برگزار شد.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مرکزی در تشریح دستورکارها و مصوبات این نشست گفت: ابتدا طرح ترافیک زمستان سالجاری و آمادگی دستگاه های ذیربط برای مقابله با مخاطرات احتمالی از جمله یخ زدگی و انسداد محور های مواصلاتی براثر بارش برف و تدابیر لازم جهت امدادرسانی به مسافران  مورد بررسی قرار گرفت و انسجام و هماهنگی همه دستگاه های ذیربط جهت اجرای هرچه بهتر طرح زمستانی مورد تاکید قرار گرفت.

حمیدرضا نوازنی افزود: انسداد زیرگذر ورودی منطقه سنجان شهر اراک جهت ادامه عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در آن محل، از دیگر دستورکارهای این جلسه شوراي هماهنگي ترافيك استان بود که ضمن موافقت با این مورد، مقرر شد که مسیر جایگزین جهت تردد وسایط نقلیه در کنار پروژه احداثی، ایجاد گردد.

وی  بررسی طرح احداث میدان جمهوری اسلامی در شهر محلات را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اصلاح هندسی میدان جمهوری اسلامی و طرح احداث یک بلوار در قسمت جنوبی شهر محلات و ایجاد مسیر دسترسی ایمن از محور زیرآب به شهر محلات در این جلسه بررسی و تصویب شد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی عنوان داشت: اصلاح هندسی طرح تقاطع محور شهر مامونیه به خشکرود با جاده دسترسی به کارخانه سیمان ، از دیگر دستور کارهای این نشست شورای ترافیک بود که پس از تشریح طرح توسط مشاور مربوطه و با نظر اعضا ، مورد تصویب قرار گرفت.

حمیدرضا نوازنی گفت : 17 نقطه در شهر اراک به عنوان حادثه خیز مشخص و بر اساس مصوبات شورای ترافیک استان و بازدیدهای میدانی مقرر شده بود ، طرح ساماندهی در این نقاط  انجام شود که اجرای این مصوبات به کندی صورت می گیرد.

او با تاکید بر اینکه طبق آمار، میدان امام حسین با 800 مورد و  همچنین میدان امام خمینی ( در ورودی شهر اراک ) با 500 مورد دارای بیشترین میزان تصادفات درون شهری هستند که حتی به 2 تا 4 حادثه در روز می رسد ، ادامه داد : بسیاری از حوادث رخ داده در این نقاط با اجرای طرح ساماندهی و یا اصلاح هندسی ، قابل پیشگیری هستند و می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.

نوازنی در خصوص مسیر تردد اتوبوس های دانشگاه آزاد اسلامی اراک تا میدان امام خمینی در ورودی شهر ، بر لزوم توجه جدی به ایمن سازی این مسیر به دلیل حادثه خیز بودن اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه چندین نقطه جمعیتی چون مرکز تعویض پلاک و ... در این مسیر وجود دارد ، ایمن سازی از طریق نصب دوربین یا اصلاح هندسی ضرورت دارد.

مدیر کل دفتر فنی ،عمرانی و ترافیک استانداری مرکزی با بیان اینکه همه خودروهای حمل و نقل عمومی در داخل شهر اراک ملزم به اخذ معاینه فنی هستند ، افزود : از پلیس نیز انتظار درایم در برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده ، قوانین موجود را اجرا کند و مماشاتی نداشته باشد.

وی افزود: اصلاح هندسی تقاطع ها و برخی از میادین شهر مهاجران و میادین 9 دی و شهدای کمره در شهر خمین نیز در چهارمین جلسه شوراي هماهنگي ترافيك مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها