Portal_background_image

تصويب كليات طرح جامع شهر محلات در اولين جلسه كارگروه امور زيربنايي و شهرسازي استان مركزي

مدیرکل دفتر فنی ، امور عمرانی ، حمل و نقل و ترافیک استانداری مرکزی ابراز داشت: کلیات طرح جامع شهر محلات با 798 هکتار وسعت به تصویب کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان رسید.

اولین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی در سال جدید با دستور کار بررسی طرح جامع شهر محلات به ریاست مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور فرماندار شهرستان محلات، مدیرکل دفتر دفتر فنی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی و سایر اعضای این کارگروه در حوزه عمرانی برگزار شد.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در پایان این جلسه اظهار داشت:

طرح جامع شهر محلات که دو سال است توسط مهندسین مشاور در حال تهیه می باشد، در اولین جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مطرح و گزارشی از روند تهیه آن، وضع موجود شهر، نرخ رشد جمعیت ، ماهیت کالبدی ، نقش ها ، کارکردها و توسعه شهر در افق 10 ساله  ارائه گردید و  توسط اعضای جلسه مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

زندیه وکیلی افزود: کلیات طرح جامع شهر محلات در این جلسه به تصویب رسید و مقرر شد مشاور طرح نسبت به کنترل مجدد اطلاعات مربوط به حوزه های زیرساختی و خدماتی اقدام نماید موارد پیشنهادی اعضای کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان را در طرح مطالعاتی خود مورد مداقه بیشتری قرار دهد.

وی افزود: براساس استانداردهای شهرسازی و با شرح خدماتی که برای این طرح تعریف شده و با در نظر گرفتن موقعیت و پتانسیل های موجود بوده، به نظر می رسد اقدامات مطلوبی در جهت رشد و توسعه شهر محلات ، با اجرای این طرح انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در این زمینه جلسات متعدد با حضور تیم کارشناسی، شهردار و اعضای شورای شهر محلات برگزار شده، بیان داشت: در این راستا اظهار نظرها و خرد جمعی که در مدیریت شهری وجود دارد به کار گرفته شده و در خصوص تهیه این طرح ،دستگاه های عضو کارگروه امور زیربنایی و شهر سازی مشارکت و ابراز نظر کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح بخشی به محدوه شهری محلات اضافه می شود. با اجرا وتصویب این طرح زمینه توسعه عمران شهر محلات فراهم می شود و با برطرف کردن مواردی که در این جلسه به تفصیل بررسی شد این طرح می تواند در آینده نزدیک در شورای برنامه ریزی استان طرح، بررسی شده و به تصویب برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی بیان داشت: افق این طرح ۱۰ ساله است. یعنی شهرداری و شورای اسلامی محلات تعهد کرده اند که به مدت ۱۰ سال افق اجرایی شود. برای اجرای طرح جامع نیاز به طرح های تفصیلی بعدی است که در زمان خود جزئیات این حوزه بررسی می شود.

حمیدرضا نوازنی مدیرکل دفتر فنی ، امور عمرانی ، حمل و نقل و ترافیک استانداری مرکزی در نقد طرح تهیه شده توسط مشاور مربوطه ابراز داشت: پرداختن به مباحث کالبدی منهای توجه به نقش ها و کارکردهای شهری منجر به توسعه متوازن و همه جانبه شهر نخواهد شد.

وی افزود: برای بررسی دقیق محدوده های کسر شده از طرح جامع قبلی شهر محلات و محدوده ای که به این طرح اضافه شده، مقرر گردید ؛ کمیته ای به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از اراضی مذکور بازدید نمایند و نقاط مثبت و منفی طرح پیشنهادی را بصورت میدانی مورد مشاهده و اعلام نظر نمایند تا مشاور در اصلاحات پیشنهادی لحاظ نماید.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها