Portal_background_image

جلسه شوراي فني استان مركزي

جلسه شورای فنی استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی و با حضور خانم‌ یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیران کل دفتر فنی استانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر اعضا در سالن اجتماعات مدیریت فروش کوی کوثر شهر اراک برگزار شد.


در این جلسه گزارش کمیته پیمان شورای فنی از تعدادی از پروژه عمرانی ارائه و درخواست دستگاه های اجرایی مبنی بر ماده 48 شدن برخی از قراردادهای پیمانکاری مطرح شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این جلسه ابراز داشت: اجرای ماده 48 قراردادهای پیمانکاری حق کارفرماست و از این به بعد به کلیه دستگاه های اجرایی اجازه داده می شود که براساس مصوبه شورای فنی استان و برای جبران ضرر و زیان ناشی از تغییر قیمت کالاها و با توجه به شرایط اقتصادی  ، با صلاحدید خود نسبت به اجرای ماده 48 قراردادهای پیمانکاری پروژه های عمرانی خود اقدام نمایند.
مهدی زندیه وکیلی در خصوص استفاده از بتن غلطکی بجای آسفالت در برخی از پروژه های عمرانی گفت: از نظر ملی بتن غلطکی بهتر از آسفالت است ولی تامین دستگاه های کاربردی آن هزینه زیادی دارد.
وی با اشاره به توان بالای تولیدی کارخانه های سیمان اظهار کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که در پروژه های ملی از بتن غلطکی بجای آسفالت استفاده شود.


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها