Portal_background_image

جلسه شوراي مسكن استان مركزي

جلسه شورای مسکن استان مرکزی به ریاست سید علی آقازاده استاندار و با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل دفتر فنی استانداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بنیاد شهید و امور ایثارگران ودیگر مدیران عضو این شورا برگزار شد.

در این نشست پیرامون اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای اراک، مهاجران و امیر کبیر گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت .

استاندار مركزي در این جلسه گفت: ساخت ۲۱ هزار واحد مسکونی سهمیه استان مركزي در طرح ملي اقدام مسكن می باشد.

سید علی آقازاده افزود: اقشار ویژه شامل افراد تحت پوشش بهزیستی، نیروهای مسلح، آموزش و پرورش و خانواده شهیدان، ایثارگران و جانبازان تحت پوشش بنیاد شهید انقلاب اسلامی برای خانه‌دار شدن باید در این طرح دیده شوند.

وی گفت: تامین زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان اراک از برنامه‌های اولویت‌دار استانداری مرکزی است و باید با آماده سازی و بهره‌گیری از اراضی دولتی و زمین‌هایی که مالکیت آنها با اداره اوقاف و امور خیریه است، زمینه افزایش سهمیه استان در طرح ملی مسکن در شهرستان اراک را فراهم کرد.

استاندار خاطرنشان کرد: در صورت نبود زمین برای ساخت مسکن برای کارکنان و افراد تحت حمایت این سازمان‌ها در شهرستان اراک، باید زمینه ساخت و ارائه مسکن به این افراد در شهرهای جدید استان فراهم شود.

۱۲ هزار واحدمسکونی در شهرهای جدید استان مرکزی ساخته می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی  نیز در این نشست گفت: سهمیه این استان در طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ هزار و ۸۹۰  واحد می باشد که ۱۲ هزار واحد آنها در شهرهای جدید مهاجران و امیرکبیر و هشت هزار واحد بر اساس چند تعهد در سایر شهرهای استان ساخته می‌شود.

« احمد مرزبان» با بیان اینکه برای یک هزار و ۵۰۵ واحد زمین شناسایی شده است، افزود: زمین مورد نیاز برای ایجاد واحدهای مسکونی بنیاد شهید انقلاب اسلامی در شهرستان‌های استان مرکزی زمین تامین شده و بر اساس تفاهمنامه بین این وزارتخانه با آموزش و پرورش و نیروهای مسلح مقرر شده است زمین توسط این نهادها تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده در صورتی که این نهادها زمین نداشته باشند زمین مورد نیاز آنها توسط وزارت راه و شهرسازی تامین و منابع مالی آن به صورت اقساط پنج ساله اخذ شود.

مرزبان گفت: همچنین بر اساس تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با سازمان بهزیستی مقرر شده است زمین مورد نیاز ساخت مسکن برای مددجویان این سازمان به صورت ۹۹ ساله تامین شود که امکان تامین آن در اراک وجود ندارد و زمین مورد نیاز در شهر مهاجران و امیرکبیر واگذار می‌شود.


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها