Portal_background_image

طرح جديد ۲۴ متري از حداقل كاركردهاي ترافيكي برخوردار است

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی در جلسه شورای برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طرح پروژه ۲۴ متری شهر اراک، از حداقل کارکردهای ترافیکی برخوردار است و قابل قیاس با پروژه لغو شده ۵۸ متری نمی باشد.

حمیدرضا نوازنی مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی افزود:  طرح جامع توسعه و عمران از جنس برنامه ریزی است و مشاور برای ۱۰ سال آینده برنامه ریزی می کند و ممکن است افزایش محدوده و جابجایی جمعیت و شبکه معابر تغییراتی داشته باشد که معمولا با توجه به تحولات جمعیتی و کالبدی شهر این طرح ها پیشنهاد می شوند.

وی اظهار داشت: در برنامه ریزی برای افزایش محدوده شهر اراک، آن چیزی که مشاور به آن دست یافته بود اینکه در شهر اراک ۷۰۰ هکتار خدمات عمومی تامین نشده داریم که شورای عالی شهرسازی آن را نپذیرفت. اکنون ۱۸ سال است که طرح تجدید نظر نداریم و کاربری ها مشخص نشده‌ و تنها بر روی کاغذ باقی مانده و منتظر طرح جامع بودیم.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی گفت: آن چیزی که در طرح های عمران مدنظر است کاربری های عمومی است. عملکرد پروژه خیابان ۵۸ متری یک عملکرد شریانی بود که با حذف آن دیگر محقق نمی شود و این انتظار را نباید از طرح جدید ۲۴ متری که مطرح شده داشت، چرا که طرح جایگزین، معبر درجه ۲ است که در داخل بافت مرکزی شهر وجود دارد.

نوازنی بیان کرد: طرح جدید ۲۴ متری از حداقل کارکردهای ترافیکی برخوردار است و در آن تعریض نداریم و قابل قیاس با پروژه ۵۸ متری نیست و مانع نوسازی در بافت مرکزی شهر اراک نیست.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی اضافه کرد: مطابق با طرح پیشنهاد شده، این معبر ۲۴ متری به صورت یک خط است و در طرح تفصیلی ممکن است جانمایی پلاک ها تغییر پیدا کند.

حمیدرضا نوازنی گفت: طرح ۲۴ متری که بیست متر آن موجود است و تنها چهار متر تعریض برای اجرای آن نیاز داریم احتیاجی به مطالعات گسترده ندارد.

وی افزود: طرح‌های توسعه و عمران، طرح هایی بلند مدت و از جنس برنامه‌ریزی برای آینده هستند، شهر اراک از ۱۰ سال گذشته با تحولات زیادی همراه بوده، اما با این وجود، افزایش محدوده و توسعه این شهر در شورای عالی پذیرفته نشده و از طرفی ۱۸ سال است که طرح تجدیدنظر هم برای این شهر ارائه نشده و بسیاری از کاربری‌های عمومی هم محقق نشده و روی کاغذ مانده است.

مدیرکل دفترفنی استانداری مرکزی تصریح کرد: معبر ۵۸ متری که ستون فقرات شبکه معابر شهری بود حذف شد در حالی که این طرح توجیه فنی لازم را داشت و با توجه به اینکه این طرح عملیات شریانی شرق به غرب در کلان‌شهر اراک بود، نمی‌توان انتظاراتی که از طرح ۵۸ متری داشتیم را از تعریض معبر ۲۴ متری داشته باشیم.

نوازنی ادامه داد: مطرح کردن طرح تعریض ۲۴ متری در حد و اندازه شورای برنامه‌ریزی نیست و بحث در خصوص آن باید در کمیته فنی انجام شود.


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها