Portal_background_image

مراسم نكوداشت استاد احمد جعفري نژاد

در روز شنبه 5 مردادماه 98 مراسم نکوداشت استاد احمد جعفری نژاد ، طراح، معمار ارشد و مدیر هنری آتليه ديزني لند با حضور دکتر زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ، مهندس نوازنی مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی ، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، تنی چند از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک و جمعی از مدیران و صاحب نظران معماری در شهر اراک برگزار گردید.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این مراسم اظهار داشت: استاد جعفری نژاد ، از عزیزانی است که با فکر و ذهن خلاق خود، در خدمت جامعه جهانی بوده و خدمات ایشان معطوف به یک کشور خاص نیست و همه کودکان در اقصی نقاط جهان از تلاش و علم و هنر ایشان بهره مند شده اند.

مهدی زندیه وکیلی ضمن اشاره به بازدید های دکتر جعفری نژاد اراکی از برخی از نقاط تاریخی، تفریحی و گردشگری شهر اراک و ارج نهادن به عرق ملی استاد جعفری نژاد ، گفت: عشق و علاقه ایشان به نوع بشر بویژه زادگاه خود، شهر اراک ستودنی است و این خصیصه در بازدیدهایی که از اماکن تاریخی و شهربازی لاله اراک داشتیم بوضوح دیده می شد و ما امیدواریم بتوانیم از نظرات ایشان در بازسازی مجموعه تفریحی پارک لاله، طراحی منطقه نمونه گردشگری دره گردو، پارک وحش اراک و دیگر پروژه های ذیربط استفاده کنیم.

وی نقش کانونهای فرهنگی پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایجاد بستر رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان را یادآور شد و گفت: کانون پرورش کودکان و نوجوانان ؛ خانه فعالیتهایی است که برای کودکان انجام می شود و خدمات آقای دکتر جعفری نژاد هم در حوزه کودک و نوجوان است و عمر خویش را در این راه صرف نموده اند بدون اینکه ملیت برایشان مهم باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در ادامه بیانات خود ابراز کرد: در سفری که مقام معظم رهبری(مدظله) به شهر اراک داشتند، برای چند مورد تاکید ویژه داشتند، یکی از آن موارد احداث کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود که در آن زمان کمتر از ده تا پانزده مرکز در سطح استان وجود داشت.

زندیه وکیلی افزود: در آن زمان بنده مسئولیت اداره کل مسکن و شهرسازی استان را داشتم و با اعتبار خاص دفتر مقام معظم رهبری(مدظله)؛ تعداد 48 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در سطح استان ، بویژه مناطق روستایی احداث کردیم که آمار این مراکز به سه برابر قبل از سفر حضرت آقا رسید.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی مجدد از حضور استاد احمد جعفری نژاد اراکی، طراح، معمار ارشد و مدیر هنری آتليه ديزني لند در شهر اراک، از تلاشهای خستگی ناپذیر و خدمات فراوان استاد به جامعه جهانی بویژه کمک به پرورش فکر و ذهن کودکان قدر دانی نمود.

گفتنی است که دکتر احمد جعفری نژاد متولد ۱ بهمن ۱۳۱۶ در شهر اراک و معمار برجسته ایرانی در حوزه طراحی تم‌پارک است.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر فنی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها