1397/11/08 13:35
برگزاري جلسه ساماندهي مراكز پذيرايي محور حسين آباد بغدادي شهرستان اراك
جلسه ساماندهی مراکز پذیرایی محور حسین آباد بغدادی شهرستان اراک به ریاست مدیرکل دفتر فنی ، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مرکزی و با حضور مدیرکل امور اراضی و نمایندگان فرمانداری شهرستان اراک، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر اعضا برگزار شد.

 

مدیرکل دفتر فنی ، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مرکزی در خصوص هدف از تشکیل این جلسه و تصمیمات آن اظهار داشت: با توجه به تکلیف کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مبنی بر انجام کار کارشناسی دقیق تر در مورد فعالیتهای مراکز پذیرایی واقع در محور روستای حسین آباد بغدادی، این جلسه تشکیل و موضوع، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حمیدرضا نوازنی افزود: در حال حاضر 21 مرکز پذیرایی در قالب تالار باغ و سفره خانه سنتی در محور حسین آباد بغدادی فعالیت می کنند که از این تعداد 3 واحد تالار باغ و 18 واحد سفره خانه سنتی هستند.

وی ابراز داشت: از مجموع 21 واحد موجود در این منطقه تنها 3 واحد دارای مجوزهای قانونی هستند و بقیه واحدها بنحوی دارای تخلف قانونی می باشند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور شفافیت و سهولت در تصمیم گیری با کمک امور اراضی استان ظرف 10 روز نسبت به تعیین وضعیت کلیه واحدهای غیر مجاز محور حسین آباد بغدادی اقدام و نتیجه را به دفتر فنی استانداری گزارش نمایند.

نوازنی افزود: همچنین مقرر شد که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کلیه واحدهای غیر مجاز جهت تعیین تکلیف، اخطار کتبی بدهد و در صورت عدم تمکین مالکین واحدها، با هماهنگی و همکاری دستگاه قضایی نسبت به برخورد قانونی با واحدهای متخلف اقدام نماید.

©2015 Markazi Province (Ostan-mr.ir). All Rights Reserved